Whisky

Subkategorie

 • Whisky Single Malt
  Whisky Single Malt - se vyrábí výhradně z ječmenného sladu, který se ředí vodou, pomocí kvasnic se zakvasí a nakonec se destiluje v destilačním kotli. Na lahvi poté musí být uvedeno Single malt což znamená že pochází z jediné pálenice a nemíchá se s ostatními. Naše produkty jsou pečlivě vybírány, vždy prvotřídní.
 • Whisky Blended
  Blended Scotch whisky je whisky míchaná ze single malt whisky a grain whisky, ale z několika destilérií.
 • Whisky Irská
  Irská whisky (Irish pot-still whiskey) je tradiční irská lihovina vyráběná kotlíkovým destilačním přístrojem. Irská whisky se od skotské liší v tom, že v irských sladovnách se nepoužívá rašelinový oheň. To znamená, že v irských whisky chybí kouřový tón. Původně byla irská whisky vyráběna pouze destilováním sladu. Před 150 lety se však kvůli vysokým daním začal do sladu přimíchávat surový ječmen. Výsledkem tohoto míchání sladu vznikl specifický způsob nazývaný pot-still whiskey, jenž je značen i na etiketách. Dalším rozdílem mezi irskou a skotskou whisky je, že irská whisky je třikrát pálená. V Irsku se whisky píše whiskey.
 • Whisky Blend
  Jde o skotskou whisky, která je nejčastěji dvakrát destilována z ječmene, který byl vysušen nad rašelinou. Jedná se o směsnou whisky (blend). Směsné whisky jsou oblíbeny spotřebiteli, protože díky kontrolovanému namíchání mají vždy zaručenu stabilní kvalitu a chuť. Není pravda, že míchané whisky jsou podřadnější. Některé z nejdůležitějších whisky na světě jsou směsi.

Existuje 30 produktů.

Zobrazení 1-30 z 30 položek

Active filters