Obchodní podmínky

Určení prodávajícího

Intetnetový obchod Land of Wine, s.r.o. prodává pouze prověřená značková vína menších českých a zahraničních výrobců vín. Dále prodáváme destiláty a kávu. Vše dle aktuální nabídky, kterou je možné spatřit na stránkách on-line prodejny.

Pro bezproblémový průchod objednávacím procesem jsme pro Vás připravili propracovanou filtraci, která Vám pomůže rychleji se dostat k produktu, který nejvíce splní Vaše představy. Vysvětlení jednotlivých pojmů ve filtraci naleznete na samostatné stránce.

Internetový obchod s vínem, destiláty a kávou, spolu s kamennou kinotékou v Nymburce provozuje Land of Wine, s.r.o., Vodárenská 1718/1, 288 02 Nymburk, IČ: 241 25 113, DIČ: CZ24125113. Číslo bankovního účtu: 277 811 586 / 0300. Land of Wine, s.r.o. zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 180838.

telefon: 777 222 294

Práva a povinnosti kupujícího

Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno.

Kupující momentem odeslání objednávky na alkoholické nápoje stvrzuje, že je starší osmnácti let.

Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu, včetně případného poštovného. S konečnou cenou za zboží je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením. Výjimka může nastat pouze v případě, kdy je expedované zboží rozměrnější, než možnosti zvoleného přepravce. Tehdy je o konečné odsouhlasení ceny objednávky zákazník požádán mailem či telefonicky individuálně. Tehdy však zřejmě půjde i o individuální cenové a dodací podmínky.

Kupující má právo na vymazání svých osobních údajů z databáze, učiní-li tak písemnou formou nebo elektronicky pomocí e-mailu.

V případě neodebrání objednaného zboží je kupující povinen uhradit veškeré náklady marně vynaložené na doručení objednaného zboží.

Práva a povinnosti prodávajícího

Veškeré osobní údaje poskytnuté při registraci jsou důvěrné a v souladu se zákonem.

Prodávající má povinnost vymazat registrovaného zákazníka z databáze v případě, že o to požádá.

Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující opakovaně neplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu.

Prodávající má právo od kupní smlouvy (závazné objednávky) odstoupit v případě, že se objednané zboží již nevyrábí či nedodává, popřípadě je dlouhodobě nedostupné a nedohodne-li se s kupujícím na jiném plnění. Prodávající má právo od smlouvy odstoupit i v případě, dojde-li k výrazným změnám v ceně zboží. O odstoupení od smlouvy bude prodávající kupujícího informovat e-mailem nebo telefonem podle údajů poskytnutých v objednávce.

Objednávka a uzavření kupní smlouvy

Všechno nabízené zboží (vína, destiláty, káva) lze objednat pouze, přesáhne-li objednávka minimální hodnotu 500,-Kč v případě nákupu on-line. V případě, že preferujete jiný způsob objednávky, můžete využít telefonního čísla pro dotazy napsaného výše, příp. můžete objednávku učinit osobně na adrese kamenné prodejny Vodárenská 122/11, 288 02 Nymburk a to v otevírací době prodejny.

V případě internetového obchodu jsou objednávky přijímány non-stop, vyřizovány jsou každý den. Objednávky vyskladňujeme každý den.

Volba úhrady v objednávce

- v hotovosti v případě osobního odběru

- bankovním převodem

- platbou na dobírku

V případě výběru úhrady platby na dobírku si dodavatel účtuje 36,-Kč k ceně objednávky.

Při zvolení možnosti platba bankovním převodem si dodavatel neúčtuje žádné další poplatky za tento druh platby. Zboží je expedováno v nejbližším možném termínu po připsání peněz na účet dodavatele. Všechny potřebné údaje pro platbu bankovním převodem jsou zákazníkovi poskytnuty na konci objednávkového procesu.

Převzetí daňového dokladu zákazníkem

Faktura (daňový doklad) vystavená internetovým obchodem Land of Wine, s.r.o. za objednané zboží, je zákazníkovi dodána společně s dodacím listem a zbožím na uvedenou dodací adresu.

Ceny zboží

Ceny zboží se vždy řídí aktuálním ceníkem uvedeným v tomto internetovým obchodem v době objednání zboží. Cena zboží je vždy k vidění u specifikace tohoto zboží a dále v souhrnu objednávky. Ceny, které jsou uvedeny v momentě objednávky jsou závazné a nevztahuje se na ně žádná další sleva. Společnost Land of Wine, s.r.o. je plátcem DPH.

Minimální objednávka

Minimální objednávka při nákupu v on-line vinotéce Land of Wine je 500,-Kč.

Distribuce a termín dodání

Jakékoliv zboží zakoupené v internetovém obchodě Land of Wine je distribuováno prostřednictvím kurýrní služby DPD (Direct Parcel Distribution CZ s.r.o.). Kurýrní služba je v provozu Po-Pá od 7:00 do 18:00. Zákaznický servis DPD je na telefonním čísle 841 700 700.

Běžná dodací lhůta je do tří následujících pracovních dnů od provedení objednávky. Dodavatel si vyhrazuje právo prodloužit dodací lhůtu ve zvláštních případech vzniklých nezávisle na vůli Lando of Wine. Vždy však zákazníkovi dá o této skutečnosti vědět prostřednictvím elektronických komunikačních prostředků, které mu zákazník poskytl (e-mail, telefon). Dodavatel si vyhrazuje právo odmítnout objednávku nestandardního či spekulativního složení a velikosti.

Doprava a doručení

E-shop vinotéky používá standardizovaný druh přepravy kurýrní službou DPD. Cena této služby je 169,- Kč při souhrnné hodnotě zboží do 3.999,- Kč. Pokud je hodnota objednaného 4.000,- Kč a více, je doprava po celé České republice je zdarma.

V případě objednání zboží do zahraničí je nutné předem sjednat podmínky na telefonním čísle dodavatele před provedením objednávky. V případě, že tak učiněno není, vyhrazuje si dodavatel právo objednávku odmítnout.

Osobní odběr

Mimo výše zmíněný způsob dopravy je možné veškeré objednané zboží vyzvednout v kamenném obchodě e-shop vinotéky v Nymburce. Při osobním odběru zákazník neplatí žádné další poplatky za manipulaci se zbožím.

Prodej a distribuce na Slovensko

Od 1.8.2012 zasíláme zboží na Slovensko dle těchto níže uvedených podmínek:

- Zákazníkům je systémem e-shopu automaticky po objednání zboží vystavena faktura v Kč. Na tuto objednávku, resp. fakturu obratem zašleme e-mailem kalkulaci v EUR dle aktuálního kurzu.

- Tuto fakturu před odesláním zboží zákazník zaplatí na účet společnosti Land of Wine, s.r.o., který je uveden na faktuře.

- Dopravce pro Slovensko je Česká pošta. Cena poštovného za dopravu zásilek na každou adresu a do deseti kilogramů váhy je 350 Kč.

- Ihned po připsání částky na účet společnosti je zboží odesláno na adresu, která je uvedena na faktuře.

Reklamace a vrácení zboží

Pro uplatnění reklamace či vrácení zboží je nutné kontaktovat dodavatele, společnost Land of Wine, s.r.o., a to elektronicky e-mailem info@landofwine.cz, pomocí kontaktního formuláře na stránkách Land of Wine, s.r.o. (vždy, prosím, vyberte bližší určení objednávky, které se reklamace nebo vrácení týká) nebo telefonicky Jan Sádlo, mob: 777 215 086.

Pro bližší určení rozeznáváme tyto tři možnosti

Oprávněná reklamace

V případě oprávněné reklamace má zákazník právo na náhradu poštovného v nutné výši a dále vrácení zboží nebo peněz podle dohody s dodavatelem.

Neoprávněná reklamace

Spotřebitel nemá nárok na náhradu svých nákladů spojených s vyřízením reklamace. Dodavatel může žádat o náhradu nákladů vzniklých s vyřízením reklamace za předpokladu, že zákazník zjevně zneužívá svých práv např. v případě opakovaných bezdůvodných reklamací apod.

Zrušení objednávky

Pokud se zákazník rozhodne zrušit svoji objednávku před expedicí, je nutné tak učinit výhradně telefonicky na telefonním čísle 777 222 294.

V případě, že zákazník chce využít e-mailovou komunikaci, může, ale nese náklady spojené s případnou dopravou zboží, které mohou vzniknou pozdním vyřízením takového požadavku.

Odstoupení od smlouvy

Nakupuje-li zboží a objednávku uzavřela soukromá osoba, má v souladu s §53 a §54 Obč.z., ve znění pozdějších předpisů možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží.

To se nevztahuje na nákup zboží fyzickou osobou (společností), která pro uzavření objednávky použila v adrese políčko Firma, příp. v doplňujících informacích zadala identifikační číslo nebo daňové identifikační číslo. V takovémto případě se objednávka důvodně posuzuje jako firemní, která neslouží ke konečné spotřebě a na kterou se tedy nevztahuje možnost odstoupení od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží.

Stejně tak se možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní nevztahuje na objednávky, které byly převzaty v sídle vinotéky v Nymburce.

Odstoupení od smlouvy

Při odstoupení od smlouvy nás prosím kontaktujte písemně na adrese: Land of Wine, s.r.o., Vodárenská 1718/1, 288 02 Nymburk, IČ: 241 25 113, DIČ: CZ24125113, či e-mailem info@landofwine.cz, že žádáte o odstoupení od smlouvy s uvedením čísla objednávky, Vašeho bankovního účtu pro vrácení peněz event. s kopií dokladu, který prokazuje pořízení zboží v internetové vinotéce Land of Wine.

V případě převzetí zboží, doporučujeme doručit jej spolu s dokladem o pořízení na vlastní náklady na výše uvedenou adresu. Zboží, které je předmětem smlouvy musí být doporučeno kompletní, nepoškozené, ve stavu v jakém jste jej převzali při dodávce, s přiloženým dokladem o koupi. Zboží nesmí být zasláno na dobírku a doporučujeme je pojistit.

Vrácení finančních prostředků zákazníkovi

Uplatní-li zákazník právo na odstoupení od smlouvy podle odstavce „Odstoupení od smlouvy“, má zákazník právo pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit spotřebiteli zaplacené finanční částky nejpozději do 30 dnů od odstoupení.

Informační oznámení

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Adresa pro zaslání zboží, kontakt

Land of Wine, s.r.o.,

Vodárenská 1718/1,

288 02 Nymburk,

IČ: 241 25 113,

DIČ: CZ24125113

e-mail: info@landofwine.cz

mob: 777 222 294

Kupní cena nebo její část bude zákazníkovi vyplacena v nejbližším možném termínu, nejpozději však do 30 dnů po vrácení zboží na zákazníkem uvedený účet.

Zákazník je povinen překontrolovat obal zboží a zboží při převzetí zásilky. Zákazník může odmítnout převzetí zboží, pokud je obal značně poškozený.

Zjistí-li zákazník poškození zboží po převzetí, reklamaci musí uplatnit do 2 dnů ode dne doručení zboží u dodavatele nebo kurýrní služby.

V případě zjištění značně poškozeného obalu i zboží při předání může zákazník odmítnout převzetí dodávky a případné zaplacení doběrečného. V tomto případě je se zákazníkem sepsán reklamační protokol a další vyřízení reklamace probíhá ve spolupráci s dodavatelem a kurýrní službou DPD s termínem vyřízení do 30 dnů.

V jakýchkoliv jiných případech je zákazník povinen převzít zboží, které vyplývá z kupní smlouvy (závazné objednávky) a zaplatit částku na faktuře za dané zboží. Poté může kontaktovat dodavatele s žádostí o odstoupení / upravení smlouvy.

Rozpor s kupní smlouvou

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou ("rozpor s kupní smlouvou"), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.

Další práva a povinnosti smluvních stran

Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

Záruka

Po dodání dodavatel neručí za škody způsobené nevhodným skladováním nebo zacházením se zbožím ze strany zákazníka.

Jsou uznány pouze prokazatelné senzorické závady kvality vín, a to při navrácení většiny obsahu láhve. Ze strany dodavatele jsou víno a destiláty skladovány v optimálních podmínkách, částečně v klimatizovaném prostoru a díky vysoké obrátkovosti zboží je zajištěna jeho čerstvost. Záruční lhůta začíná běžet převzetím věci kupujícím.

Trvanlivost vín a ročníky vín

Trvanlivost jednotlivých druhů vín a destilátů může být individuální. Optimální dobu spotřeby a případnou dobu archivace uvádíme u každého vína na stránce s jeho výpisem, u likérů je ideální doba spotřeby uvedena na lahvi. U nepotravinářských produktů (vinařské doplňky - sklenice, karafy, bedýnky, kazety) se záruční doba řídí novelou občanského zákoníka a je stanovena na 24 měsíců. Zákazník bere na vědomí, že veškerá vína obsahují oxid siřičitý a případné vysrážení vinného kamene není závadou vína.

Změny obchodních podmínek

Platební, dopravní, reklamační a termínové podmínky se řídí platnými obchodními podmínkami společnosti Land of Wine, s.r.o.. Internetová vinotéka Land of Wine si vyhrazuje právo změny cen a ročníků nabízených vín dle aktuální platné nabídky. Dodavatel si vyhrazuje právo obchodní podmínky měnit. Zákazník je při každé objednávce povinen přečíst si aktuální obchodní podmínky. Jejich znalost stvrzuje zaškrtnutím textu „Souhlasím s obchodními podmínkami“ v každé objednávce.

S obchodními podmínkami také souvisejí podmínky ochrany osobních údajů.

Obchodní podmínky platné od 21.9.2011