Nikka From The Barrel
  • Nikka From The Barrel

Nikka Yoichi 10 Y.O.

87209
1 947,00 Kč
S DPH

Whisky Nikka Yoichi 10 Y.O. Single malt je whisky s obsahem alkoholu 45 %.

Počet
Není skladem

Výrobce

  • Zabezpečené webové stránky na protokolu (https) Zabezpečené webové stránky na protokolu (https)
  • Spolehlivá doprava pomocí Toptrans Spolehlivá doprava pomocí Toptrans
  • Komunikace se zákazníkem je samozřejmostí Komunikace se zákazníkem je samozřejmostí

Whisky Nikka Yoichi 10 Y.O. Single malt je whisky s obsahem alkoholu 45 % pochází z destilerie Yoichi. Vyznačuje se unikátním stylem a charakterem. Barva je jantarová se zlatavými odlesky. Vůně je čistá s kořeněnými tóny. Velmi svěží, s vůní jablek a meruněk. Chuť je plná se známkami vanilky, kombinovaná s perfektně vyváženým dubem a ovocnými tóny. V dochuti má dlouho trvající konec, odhalující zajímavé ovocné, dubové a květinové tóny.Nikka Yoichi 10 Y.O. byla již mnohokrát vyznamenána. Tyto velmi dobré známky jí udělil i whisky guru Jim Murray.
Pan Masataka Taketsuru se narodil roku 1894. Jeho předci vyráběli saké od roku 1733. V roce 1919 byl M. Taketsuru firmou Settsu Shuzo poslán do Skotska, aby tam získal zkušenosti a technické znalosti o výrobě whisky.
Při studiích na univerzitě v Glasgow se naučil blendování a destilaci. Když se vrátil v roce 1920 zpět do Japonska, zjistil že se zamýšlený projekt pravděpodobně nikdy neuskuteční. O dva roky později ztratil práci, a tak v roce 1923 vstoupil do skupiny Kotobukiya, pro kterou postavil destilerii poblíž města Kjóto, a tak se stal v roce 1924 otcem první japonské whisky.
V roce 1934 se Masataka Taketsuru rozhodl osamostatnit, založil společnost Nippo Kaju, nechal postavit destilerii Yoichi na ostrově Hokkaidó a ještě v tomtéž roce začal vyrábět první blendy. V roce 1952 společnost Nippo Kaju definitivně přijala název Nikka Whisky. V roce 1969 vybudoval další destilerii na ostrově Honšú poblíž města Sendai. O 10 let později Masataka Taketsuru ve věku 85 let zemřel.

Parametry

Obsah alkoholu
45 %
Objem
0.7 l
Výrobce zboží
Japonsko

16 dalších produktů ve stejné kategorii: