Isle Of Jura Prophecy
  • Isle Of Jura Prophecy

Isle Of Jura Prophecy

87207.002
1 547,00 Kč
S DPH

Isle Of Jura Prophecy je silně rašelinová varianta z této palírny, nefiltrovaná, neředěná.

Počet
Není skladem

Výrobce

  • Zabezpečené webové stránky na protokolu (https) Zabezpečené webové stránky na protokolu (https)
  • Spolehlivá doprava pomocí Toptrans Spolehlivá doprava pomocí Toptrans
  • Komunikace se zákazníkem je samozřejmostí Komunikace se zákazníkem je samozřejmostí

Isle Of Jura Prophecy je z těch nejlepších a nejvzácnějších single malt whisek palírny Jura. Je to silně rašelinová varianta z této palírny, nefiltrovaná, neředěná.
Aroma je rašelinové, suché a pronikavé s tóny anýzu. Chuť je kouřová, suchá a silná. V závěru zazní tóny muškátového oříšku, skořice i lékořice. Zakončení je dlouhé, rašelinové a hřejivé.
Palírna Isle of Jura byla založena v r. 1810, ale podle historických důkazů docházelo k nelegálnímu pálení na tomto odlehlém ostrově již od začátku 16. století, takže neoficiálně by se mohlo jednat o nejstarší palírnu ve Skotsku. V r. 1875 palírnu koupil James Ferguson, který ji r. 1884 přestavěl. Na začátku 20. století však byla palírna v důsledku rozepří s místním pánem Campbellem uzavřena. K obnově došlo až v 50. letech 20. století zásluhou Robina Fletchera, Riley Smithe a Delma Evanse, kteří doufali, že otevření palírny pomůže k zvýšení pracovních příležitostí na ostrově. Nová palírna zahájila provoz v 1963. V současnosti je palírna v majetku společnosti Whyte & Mackay Ltd.

Parametry

Obsah alkoholu
46.0 %
Objem
0.7 l
Oblast / podoblast
Jura
Výrobce zboží
Skotsko

16 dalších produktů ve stejné kategorii: